Hasbıhal 2

  Ne diyordum? Haa bu ülkede konut açığı falan yok kardeşim.Dağ taş inşaat.Kim alıyor bunları? Elbette parası olanlar.Ve dikkatini çekerim.Hiç birinin de konut ihtiyacı yok aslında.2. 3. Ev olarak alıyorlar.15  gün bilemedin 1 ay  kalıyorlar.Sonra? Sonra yine kışlıklarına dönüyorlar.O  baştan aşağıya yeniledikleri evler,aldıkları yeni oturma odaları,bahçe mobilyaları,yaptırdıkları mutfaklar,Hilton banyolar bir  dahaki gelişe kadar öööle kalacaklar.İş mi bu şimdi? Bu ülke de zaten adam gibi bir yönetim olsa 2. Bilemedin 3. Ev alımını yasaklar.Hem ev fiyatları düşer,hem herkes konut sahibi olsun di mi ama? Sen bir ev almaya başladın mı sonu gelmez.Hanıma alayım,oğlanın da evi olsun.Eee kıza da lazım.Yeni evi torunun üzerine yapalım.En azından ilerde bir evi olur…Dağ taş ev olur.Sonra bodrum bozuldu..Kuş adası bozuldu..Bozulur tabii.Sorumlusu inşaatçılar değil,sensin.En büyük çevreye zararı dokunanlar bu aç gözlülerdir işte.
  Şimdi..Sen bilmezsin.Buralar teee şu bankanın oraya kadar hep dutluktu.Burada arasan insan bulamazdın.Biz akşamları oturup kafa cekecek bir yer bulamazdık.Bir Rıfkı’nın lokantası vardı.Rıfkı da akşam 5 oldu muydu kapatırdı.Çok tembel adamdı rahmetli.Evi de lokantanın üstündeydi.Bir posta müdürü vardı.Ona da Allah rahmet etsin.Çok şen şakraktı.Rıfkı oğlum zaten üst katta oturuyorsun.Ne var lan karının dizinin dibinde.Sen banka memuru musun saat beş te kapatıyorsun derdi.
  Haaa ne diyordum.O zamanlar sefa tepesi dedikleri yer var ya,adı üstünde tepe.Biz oraya avlanmaya falan giderdik.Şimdi en pahalı evler hep orda.Oralar şimdi ana caddede kuyumcu Rafet var ya.Olarıdı.Babadan.Babası rahmetli Seyyid bey bir ara bana da demişti.Alın şu cenabet yeri,kurtarın bizi bu yerden.Kocaaa bilmem kaç dönüm araziyi  oğlu istiyor diye bir bisiklete kırtasiyeci Selman efendiye sattıydı.
 Kızım çay yok mu burada?
 Haa ne diyorduk? Bisiklet? Ha tabi ya.Şimdi bizim zamanımızda ki bisikletler gibi mi şimdikiler.Bizim torun almış dağ-bayır geziyor.Vitesli mitesli.Bir de bir hızlı.Gözünle bile yetişemiyorsun.Kızım bu koyu olmuş.Biraz açsaydın?
 Nerde kalmıştık? Göz dü de mi? Gözüne iyi bakacaksın.Yaşlanınca her bir organ eskiyo ama,bir göz ,bir de ayak! Sağlam olmalı.YoksA ne bir yere gidebilirsin,ne bir şey görebilirsin.Kulak,el onlarda önemli ama,önce bu ikisi?
Ben onun için kendime dikkat ederim.Her sene 2 defa en az bu edım eve  oteline gelirim.Sağlık için.
Sağlıkla ne ilgisi mi var? Masaj yaptırmak için yavrum.Sen gençsin daha masaj falan anlamazsın ama,bizim için gerekli.Yook yok.İlla termal olması gerekmez.Hem sıcak bana iyi değil.Nefesim tıkanıyor.Burası daha iyi.Eskiden burada bir yoko vardı.Tayvanistanlı.Böyle çekik güzeli.Bir masaj yapardı.bir masaj yapardı.Üf üf f! Böyle tüy gibi hafif elleri vardı.Yumuşacık.
Hadi kzım,daha sıram gelmedi mi? Eskiden böyle beklemezdik buralarda.Bir sürü çalışanı vardı.Şimdi ekonomik kriz burayı da vurdu.Bak Antalya da bütün oteller boş.Ama kendi kabahatleri.İç truzme yönelin.Yerli turiste de aynı fiyatları yapın ,bak o zaman boş kalıyor mu oteller? Getir uzak doğudan elemanlar..Bir de Letonya tarafından.Letonyalı kızlar da çok güzel oluyor,söyleyim sana.Senin yaşında olsam bir kere bile durmam burada.Dünyayı gez dolaş.Ömür kısa..
  Benim mi? Benim telefonum mu çalan? Duymuyorum ki..Kulak mulak ta kalmadı ki bende..Bakıyım..Hanım arıyor..
Aloo…Buyur hacı..Haa kıyma? Yarım kilo? Olur alırım..Ben ? Dişçideyim.Yok kalabalık bugün.Önümde bir kişi var.Ne yapayım geç olduysa? Dur sorayım,sırasını verirse,erken gelirim..Evladım,hacı annen arıyor..Akşama bizim oğlanla hanımı gelecekmiş.Yemek yapacak,kıyma istiyor.Yerini verir misin bana? Sağol evladım.Berhudar ol.Tamam hacı.2 saate gelirim.Eee çıkınca camiye de uğrar,ikindi namazını kılar gelirim.Hadi..hadi  kapat artık..
 Bu bizim torunun hediyesi.Bir öğrenemedim açmasını..O Romanya da çalışıyor.3 sene önce onun yanına gezmeye gitmiştik.Muzır çocuk.Ozaman sırt ağrılarım için
--dede,gel ben seni bir yere götüreyim,ağrın mağrın kalmaz demişti..Ogünden beri alışkanlık kaldı bende. Ayda bir bu masaj salonuna gelirim.Ama sen gençsin evladım.Çık bak dışarıda bir sürü kadın var.Ne işin var buralarda.Aaa çok şanslısınız çok.Ben senin yaşında olacaktım ki…
Dur kızım dur.Sıra ben de..Bana verdi yavrum sırasını.Söyle bakıyım  içerde kim var? Yoko  Hangi odada? Ona gireyim.Hadi oğlum sana da iyi günler..Kafanı da şişirdik ama,yaşlılığımıza ver.
  
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !